Az AI-szexrobotok és a női jogok kérdése izgalmas és komplex témát képez, ahol az erkölcs és a technológia határvonalai gyakran elmosódnak. A mesterséges intelligencia fejlődése lehetőséget ad arra, hogy a szexrobotok egyre inkább emberi tulajdonságokat u


A videó lejátszásához kérjük, engedélyezze a JavaScriptet, vagy válasszon egy olyan böngészőt, amely támogatja a HTML5 videókat.

A gyártók érzékeny bőrborítást, hőszabályozást, élethű arckifejezéseket és válaszadó beszédmodulokat ígérnek, az új generáció pedig gépi tanulással finomítja a "személyiséget". Mindez látványos mérföldkő a robotikában, ám egyúttal komoly kérdéseket vet fel a női jogok és a szélesebb társadalmi normák szempontjából. Mikor válik a technológiai innováció az emberi méltóság határainak sértőjévé?

Meddig terjed a játék határa, és hol ér véget a valóság?

Mielőtt bármi másba belekezdenék, szeretném tisztázni: nem tartom magam prűdnek, sőt, otthon én is felhalmoztam egy kisebb gyűjteményt különféle szexuális segédeszközökből. Persze, akadtak olyan kütyük, amiken csak ámultam és bámultam, de mindig is úgy vélekedtem, hogy ha valakinek ez örömet okoz, akkor az az ő dolga. Amíg a szórakozás nem okoz kárt másoknak, miért ne vásárolna valaki például egy teljes testet borító nyúljelmezt, vagy éppen sci-fi karakterek intim testrészeit megidéző vibrátorokat? Mindannyiunknak megvan a saját ízlése...

Első ránézésre a szexrobot olyan eszköznek tűnhet, amely az egyéni szabadságot szolgálja. Ha valaki ezt az alternatívát választja szexuális élményeihez – legyen szó intimitási szorongásról, fogyatékosságról vagy éppen társadalmi elszigeteltségről –, vajon miért kellene a társadalomnak korlátoznia ezt a lehetőséget? A robotok nem rendelkeznek érzelmekkel, így a beleegyezés kérdése elvileg programozható, ami új dimenziókat nyithat meg az emberi kapcsolatokban.

Related posts