Deutsch Tamás: Az uniós intézményekben eluralkodott a rendszerszintű korrupció Az uniós intézmények működését mára sajnos komoly problémák árnyékolják be, mivel a rendszerszintű korrupció egyre inkább teret hódít. Ez a jelenség nem csupán a politikai dön


A Patrióták Európáért európai parlamenti frakció határozottan elítéli, hogy az Európai Bizottság a 2023-as évre vonatkozó csalás elleni jelentésében, valamint az uniós parlamenti zárszámadási jelentések tervezeteiben el akarja hallgatni az Európai Unió történetének legnagyobb korrupciós ügyeit. Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője hétfőn kiadott sajtóközleményében hangsúlyozta, hogy ez az átláthatóság és az ellenőrizhetőség jogszabályi előírásainak súlyos megsértése.

Deutsch Tamás, az Európai Parlament költségvetési ellenőrzési bizottságának tagja, hangsúlyozta, hogy miközben a brüsszeli bürokrácia évek óta a korrupció elleni harc fontosságát hirdeti, az uniós intézmények valójában rendszerszintű korrupcióval és maffiaszerű működéssel küzdenek. "Míg a média jelenleg az eurótízezrekkel megrakott bőröndökről, az SMS-ben megrendelt, milliárdokat érő vakcinákról, és a korrupciós gyanúk miatt büntetőeljárás alatt álló volt uniós biztos ügyéről cikkezik, addig a német néppárti képviselő által készített és most bemutatott, az EP működését vizsgáló jelentésben még csak említés szintjén sem található meg az EU történetének legnagyobb korrupciós botránya, Eva Kaili és társai esete" - magyarázta a fideszes politikus.

Kínos helyzetekkel találkozott Deutsch Tamás, amikor angol nyelven kellett megnyitnia egy ülést az Európai Parlamentben. Az ilyen pillanatok mindig emlékezetesek maradnak, főleg ha a nyelvi kihívásokkal is szembe kell nézni.

Deutsch Tamás véleménye szerint az Európai Parlament pénzügyi érdekeinek védelme teljes mértékben kudarcot vallott. A Patrióták Európáért frakció tagjaként ezért egy átfogó módosító csomagot terjesztett elő a jelentéshez, amelyben többek között a korrupciós bűncselekményekre vonatkozó szigorúbb belső szabályok bevezetését és érdemi tényfeltáró vizsgálatok lefolytatását sürgeti. Célja, hogy a jövőben megelőzze a hasonló korrupciós esetek előfordulását.

Módosító javaslataiban Deutsch Tamás felhívja a figyelmet arra, hogy az uniós intézmények eddigi belső szabályai a korrupciós ügyek feltárásának tekintetében csődöt mondtak, ezért azonnali intézkedésekre, köztük a költségvetési ellenőrzési szakbizottság működésével kapcsolatosan teljes irányváltásra, a tagállamok politikai támadása helyett az uniós intézmények fokozott ellenőrzésére van szükség.

Kétmilliárd forinttal drágult az MTK közpénzből fizetett sportparkja

Related posts