Gáspár Győző pszichiátriai kezelésen vett részt, míg Molnár Anikó annyira megijedt, hogy még a lakás küszöbét sem lépte át – mesélte a szakértő.

A tünetek változók lehetnek. Van, akinél betegségbe is átfordulhat a dolog.
A mai felgyorsult világban gyakran hajlamosak vagyunk elhanyagolni a saját belső világunkat, és ritkán szánunk időt arra, hogy rendezni tudjuk a bennünket foglalkoztató gondolatokat és érzelmeket. Ez a figyelmetlenség azonban hosszú távon komoly következményekkel járhat, beleértve a pánikrohamok megjelenését is. Megdöbbentő, hogy ez a jelenség nem válogat a társadalmi háttér vagy a hírnév között: számos hazai és hollywoodi híresség is megosztotta már tapasztalatait a pánikbetegséggel kapcsolatban. Hal Melinda szakpszichológus szerint ez a jelenség egyáltalán nem meglepő, hiszen a statisztikák azt mutatják, hogy manapság minden második ember élete során legalább egyszer találkozik pánikrohammal.
- jelentette ki a szakértő, hangsúlyozva, hogy a kontrollvesztett állapot általában a kiváltó ok, míg a tünetek széles spektrumot ölelnek fel. Előfordulhat, hogy a helyzet ájulással zárul, de gyakori a szív- és mellkasi szorítás érzete is, sőt, van olyan eset is, amikor a beteg arca átmenetileg lebénul.
Extrém körülmények között akár kórházi kezelésre is szükség lehet, és előfordulhat, hogy valakinek gyógyszeres terápiára van szüksége, mint ahogy az például Győzike vagy Molnár Anikó esetében is történt.
Gáspár Győző őszintén megosztotta, hogy szorongása miatt 2011-ben pszichiátriai kezelésen vett részt. Két évvel ezelőtt pedig bátorságot vett, és nyíltan beszélt arról, hogy állandó rohamai miatt gyógyszeres kezelésre szorul.
Molnár Anikó 2008 óta küzd ezzel a megpróbáltatással, amely annyira megnehezítette az életét, hogy a lakásának négy falán kívül szinte soha nem merészkedett. Halálfélelem gyötörte, állandóan a torkát tapogatta, hogy megbizonyosodjon arról, még mindig dobog a szíve. Közben ott van Pintér Adrienn, közismert nevén Ada, akire először egy mozifilm közben tört rá a pánikroham. Teljesen tanácstalan volt, nem értette, mi zajlik benne. Azt hitte, komoly egészségi problémája van, ezért orvostól orvosig járt, míg végül egy pszichológus segítségével ráébredt, hogy elfojtott érzelmei miatt vált pánikbeteggé.
- osztotta meg tapasztalatait a háromgyermekes édesanya, akinek végül a meditáció nyújtott segítséget a betegségével vívott harcában.