Egy újabb fejezet a modern haditechnika történetében: a britek hiperszonikus fegyverek kifejlesztésére összpontosítanak, amelyeket a háborús készülődés jegyében terveznek. Ezek a forradalmi fegyverek nemcsak a sebességükkel, hanem a precizitásukkal is ígé

A hajtóművek kifejlesztése a brit kormány támogatásával zajlott, együttműködve a védelmi, tudományos és technológiai kutatásokra összpontosító intézettel (DSTL), az amerikai légierő kutatóműhelyével (AFRL), valamint számos ipari partnerrel, akik közösen hozzájárultak a projekt sikeréhez.
A meghajtórendszert hat héten keresztül 233 sikeres tesztüzemnek vetették alá az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Virginia állam Langley tesztközpontjában.
A brit védelmi minisztérium vasárnapi beszámolója szerint a többezer kilométer/óra sebesség elérésére képes hiperszonikus hajtóműveket manőverező robotrepülőgépekre szerelik majd fel. Ezek első bemutatópéldánya a kitűzött cél alapján 2030-ra készülhet el.
A tárca tájékoztatása nem tér ki a fejlesztési költségekre.
Keir Starmer brit miniszterelnök nemrégiben bejelentette, hogy Nagy-Britannia védelmi költségvetése 2027-re a hazai össztermék (GDP) 2,5%-ára nő. A hosszú távú célkitűzés az, hogy a következő parlamenti ciklus idején, 2029 után, a GDP-arányos védelmi kiadások 3%-ra emelkedjenek.
(MTI)