Újabb kínai márka lépett a színre, és ezúttal is elektromos járművekkel bővül a kínálat! * ZÖLDJÁRMŰIPAR.HU


A Farizon, Kína egyik élvonalbeli elektromos haszongépjármű-márkája mostantól hivatalosan is jelen van Magyarországon. Az induláskor két különleges modelljét kínálja, amelyek kizárólag a Duna Autó forgalmazásában érhetők el.

A Farizon a Volvót és a Lotust is birtokló Geely haszongépjármű márkája, amely főként új energiával működő termékcsaládot fejleszt.

Magyarországon mostantól két modellel van jelen. A hátsókerékhajtású V6E egy N1 kategóriájú elektromos haszongépjármű furgon, amely ideális városi kiszállításra. Bruttó tömege 2715 kilogramm, hasznos teherbírása 1070 kilogramm. A raktere legfeljebb 6 köbméteres lehet, belső méretei 2800 x 1730 x 1320 milliméter.

A jármű szívét a Debrecenben működő CATL gyár által készített 42 kWh kapacitású lítiumvas-foszfát (LFP) akkumulátor adja, amely biztosítja a szükséges energiát. A WLTP szabvány szerint a jármű kombinált hatótávolsága eléri a 195 kilométert, lehetővé téve ezzel a hosszabb utazásokat is.

A Farizon SV egy vadonatúj termék, amelyet kifejezetten az uniós piacon megjelenő magas követelményekhez igazítottak. A formatervezés mögött Hervé Robert Bertrand áll, aki korábban a Volvo csoport keretein belül a Renault Trucks és a Mack Trucks formatervezési igazgatójaként tevékenykedett. Az új Farizon SV a biztonság terén új mércét állít fel, hiszen az Euro NCAP platina minősítése nemcsak kivételes eredmény, hanem igazi úttörő lépés az EU e-LCV szegmensében.

A Farizon SV egy N1 kategóriába sorolt, elsőkerékhajtású furgon, amely sokféle rakodótér mérettel és akkumulátor opcióval rendelkezik. A jármű bruttó tömege 3500 kilogramm, és hat különböző változatban érhető el, amelyek az L1-L3 és H1-H3 méretekhez tartoznak, hosszuk 5-6 méter között mozog. A raktér kapacitása 6,7 és 13 köbméter között változik. A hasznos teherbírás a legkisebb, 6,7 köbméteres változat esetében 1480 kilogramm, míg a legnagyobb, 13 köbméteres változat esetén 1070 kilogramm.

A jármű súlyát az akkumulátorok legfrissebb verzióinak (49-106 kWh) és a drive-by-wire technológia alkalmazásának köszönhetően sikerült csökkenteni. Ez a modern rendszer a hagyományos hidraulikus és mechanikai elemeket, mint például a gázpedált, elektromos vezetékkel helyettesíti, így drasztikusan mérsékli a mozgó alkatrészek számát. Ennek eredményeként nemcsak a jármű tömege csökken, hanem a precizitás is nő, és javul az üzemanyag-hatékonyság.

A jármű WLTP szabvány szerinti kombinált hatótávolsága 200 és 359 kilométer között változik, attól függően, hogy mekkora az akkumulátor kapacitása.

Related posts