KAVOSZ: A gazdasági stabilitás, fejlődés és megújulás kulcsfontosságú támogatója.


A július 2-án benyújtott konszolidált beszámoló alapján a KAVOSZ csoport továbbra is meghatározó szereplője a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások finanszírozásának 2024-ben. A Széchenyi Kártya Program keretein belül idén is több tízezer magyar vállalkozáshoz jutott el a szükséges tőke, ezzel támogathatva a gazdasági növekedést, a munkahelyek megőrzését, és hozzájárulva a helyi vállalkozások versenyképességének fokozásához.

Miközben a gazdasági környezet egész Európában nehézségekkel teli volt, a KAVOSZ által működtetett államilag támogatott hitelprogram 2024-ben is a kkv-hitelezés gerincét képezte. Az eredmények bizonyítják: állami partnerség, szakmai tapasztalat és országos elérés együttesen képesek választ adni a legkomolyabb kihívásokra is - olvasható a KAVOSZ közleményében.

A KAVOSZ Zrt. 23 éves történetének legjobb eredményét elérve a 2024-es évben is a KKV hitelezés legmeghatározóbb szereplője volt. A Széchenyi Kártya Program keretében 2024-ben több, mint 37 000 hitelszerződés született. Az 1300 milliárd forintnyi kihelyezett új hitel nem csupán statisztikai adat, hanem több ezer életképes, fejlődő vállalkozás története, akiket fejlesztési céljaik elérésében, működésük stabilitásának fenntartásában segített a program - legyen szó beruházásokról, technológiai újításokról, készletfinanszírozásról vagy éppen a napi költségek biztosításáról. Ezzel a hitelprogram érdemben járult hozzá a gazdaság dinamizálásához.

A 2023-as év a válságkezelés és a gyors alkalmazkodás időszakaként vonult be a köztudatba, amikor is a fő fókusz azonnali támogatás nyújtása volt azon vállalkozások számára, amelyek az inflációs és energiaár-krízis következményeivel küzdöttek. Ezzel szemben 2024 már a fenntarthatóság és a célzott fejlesztések éve lesz, amely kevesebb, de annál jelentősebb, hosszú távú finanszírozást igénylő projekteket helyez a középpontba.

A KAVOSZ az elmúlt évben kiemelkedő erőfeszítéseket tett a vállalkozások támogatására, hogy a hazai kis- és középvállalkozások (kkv-k) kedvezőbb feltételek mellett valósíthassák meg beruházási terveiket. A Demján Sándor Program keretében bevezetett új intézkedések egyikeként a Széchenyi Kártya Program beruházási hiteleinek kamattámogatása jelentős emelésen ment keresztül, így 2024 novemberétől a korábbi 5 százalékos helyett már csupán 3,5 százalékos kamatszint mellett vehetők igénybe. Ennek a kedvező kamatcsökkentésnek köszönhetően a hiteligények robbanásszerű növekedésnek indultak: az év utolsó két hónapjában a befogadott beruházási hitelkérelmek volumene 80 százalékkal meghaladta a megelőző hónapok átlagát.

A KAVOSZ működésének stabilitása és kiszámíthatósága ebben a dinamikus környezetben valóban páratlan. A területi kereskedelmi és iparkamarák, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének kiterjedt irodahálózata lehetővé teszi a gyors és hatékony ügyintézést, míg a naprakész ügyféltámogatás folyamatosan biztosítja a vállalkozók számára a szükséges információkat és segítséget. A Széchenyi Kártya iránti bizalom nem véletlen, hiszen a Program rugalmassága és sokoldalúsága hozzájárul ahhoz, hogy a vállalkozók bátran éljenek a lehetőségekkel. A Program nemcsak pénzügyi megoldásokat kínál, hanem gazdaságpolitikai eszközként is funkcionál: célja a túlélés mellett a növekedés ösztönzése, a foglalkoztatás fenntartása és a beruházási kedv fokozása, ezzel is segítve a gazdasági környezet élénkítését.

A Széchenyi Kártya Program az elmúlt húsz év során nem csupán figyelemmel kísérte a hazai vállalkozásfejlesztés alakulását, hanem aktívan hozzájárult annak irányainak alakításához is.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, mint a KAVOSZ tulajdonosai, határozottan elkötelezettek a magyar vállalkozások támogatása mellett. Céljuk, hogy olyan pénzügyi megoldásokat kínáljanak, amelyek valóban segítenek a vállalkozások számára, biztosítva a kiszámíthatóságot, hatékonyságot és a célzott támogatást. A Széchenyi Kártya Program folyamatosan alkalmazkodik a vállalkozások dinamikusan változó igényeihez. A program mögött álló tulajdonosi elköteleződés kiemelkedően nyilvánvaló, hiszen a program több mint két évtizedes története során először, februártól kezdődően, a KAVOSZ egyoldalú kötelezettségvállalásának köszönhetően a hitelintézetek közreműködésével a hazai kkv-szektor legfontosabb hiteltermékének kamata 50 bázisponttal csökkent. Ez a kedvező változás nemcsak a beruházási hitelek, hanem a likviditási hitelek terén is érvényesült, így még szélesebb körű támogatást nyújtva a vállalkozások számára.

A KAVOSZ elkötelezett amellett, hogy továbbra is a hazai vállalkozások megbízható és értékteremtő partnere maradjon. Az új kihívásokra új megoldásokkal válaszolunk: 2025 őszétől megújult struktúrával, folyamatosan frissülő termékportfólióval, digitalizált folyamatokkal és még intenzívebb kommunikációval fogjuk támogatni a magyar kkv-szektort. Célunk, hogy a már meglévő erős szakmai alapokra építve egy még modernebb, gyorsabban reagáló és a vállalkozások igényeire maximálisan fókuszáló működést alakítsunk ki. Így biztosíthatjuk, hogy a vállalkozások minden helyzetben számíthassanak a KAVOSZ szakértői támogatására, és hogy a Széchenyi Kártya Program továbbra is a legszélesebb körben elérhető, célzott és fenntartható finanszírozási megoldás maradjon számukra.

Ha a vállalkozások biztos pénzügyi háttérre támaszkodhatnak, akkor képesek alkalmazkodni, fejlődni, beruházni - és ezen keresztül egész Magyarország gazdaságát erősíteni.

Related posts