Matekérettségi: Trigonometria világában a szinusztétel varázsa és a vektorok titkai A matekérettségi során a trigonometria izgalmas kihívásokat tartogat számunkra. Különösen a szinusztétel, amely lehetővé teszi, hogy bármely háromszög oldalainak arányait

A diákok többsége vidáman hagyta el a termet délben, de akadtak közöttük olyanok is, akik szorongva és szomorúan távoztak. Ma országszerte 73 318 fiatal vett részt a középszintű matekérettségin, míg az emelt szintű vizsgát 7798 diák tette le.
Kedden nyolcvanöten vizsgáztak középszinten matematikából az Ajkai Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Általános Iskola, Sportiskola és Kollégium Bánki Donát Intézményegysége végzős diákjai közül.
Matekérettségi - könnyebbre számítottak
Tóth Izabella, aki nyelvi előkészítős diákként érettségizik, kicsit könnyebb matematika érettségire számított. Megtudtuk tőle, az első részben a számtani és mértani sorozatoknál leblokkolt. A második résznél a hosszabb feladatok már könnyebbek voltak számára. A gimnáziumban német és angol nyelvet tanult. Szeret sportolni, edzőnek készül, és örül, hogy túljutott a matematikavizsgán.
Zsigmond László matematikatanár kérdésünkre elmondta, az első feladatsor, amelynek megoldására 45 perc állt rendelkezésre, olyan volt, amire számítottak, rövidebb, sok témakört érintő. Voltak halmazok, hatványok, legkisebb közös többszörös meghatározása, statisztika, trigonometria, szinusztétel, vektorok, valószínűségszámítás. A második részben hosszabb feladatok várták a vizsgázókat, néhányuknál a szövegértés okozott problémát. Itt egyenletek, függvények és térgeometria szerepelt, valamint az egyik feladatban a Mount Everest tetején a légnyomást kellett kiszámítani.
Szerdán a történelem írásbeli vizsgával folytatódik a megmérettetés.