Melyik ország tűnik a legnagyobb esélyesnek az idei Eurovíziós Dalfesztiválon a korábbi versenyek tapasztalatai alapján?

Egy friss elemzés megvizsgálta a dalfesztivál résztvevőinek jellemzőit, és ennek alapján megalkotta a tipikus győztes profilját. Az, hogy ez mennyire találó az idei baseli verseny kapcsán, május 17-én derül ki.
1956 és 2024 között az Eurovízió győzteseinek több mint fele nő volt, mindegyikük 25 és 27 év közötti. Ez derül ki a MyBettingSites elemzéséből, amely 71 korábbi győztest és jellemzőiket vetette össze a május 17-i döntő előtt.
A korábbi győztesek valamivel több mint 45 százaléka popzenével indult, 49,3 százalékuk angol nyelven énekelt. A korábbi győztesek számai közül leginkább azokat osztotta meg a közönség, amelyek a szerelemről és a párkapcsolatokról szóltak. Ilyen volt a dalok 59,7 százaléka.
Az idei versenyben a Dániát képviselő Sissa tűnik a legesélyesebbnek, hiszen minden szempontból a tipikus győztes karakterét öltögeti magára. Női szólóénekesként angol nyelven adja elő érzelmes dalát, amely a szerelem szépségeit és bonyodalmait boncolgatja. A következő országok, Írország, Málta és Luxemburg küldöttei szintén ígéretes lehetőségeket rejtenek magukban, hiszen mindannyian rendelkeznek olyan vonásokkal, amelyek alapján komoly eséllyel pályázhatnak a győzelemre az idei Eurovíziós Dalfesztiválon.
Május elején Svédország előadása tarolt a Spotify-on, hiszen a legnagyobb népszerűségnek örvendett az idei versenyzők között, összesen 38,5 millió streameléssel. Emellett a YouTube-on is kiemelkedett, hiszen a legnézettebb videója 9,179 millió megtekintést hozott. A második helyezett Olaszország produkciója szintén figyelemre méltó volt, 37,9 millió streamelésével.
A "nagy ötök" - Franciaország, Németország, Olaszország, Spanyolország és az Egyesült Királyság - a rendezvény legfontosabb anyagi támogatóiként emelkednek ki. Ezek az országok delegáltjai automatikusan bejutnak a döntőbe, ahogyan a házigazda ország énekese is.
Az idei Eurovíziós Dalfesztivál Svájc gyönyörű tájain zajlik, ahol a zene és a kultúra találkozik. Érdekes, hogy ez az ország már 1956-ban is otthont adott az első versenynek, így most újra a zenei rivaldafény középpontjában áll.
Május elején Svédország zenei palettáján a KAJ "Bara bada bastu" című szerzeménye emelkedett ki, hiszen ez a dal vált a Spotify legnépszerűbb slágerévé, lenyűgöző 38,5 millió streameléssel.
Eközben a francia énekesnő, Louane, a legnagyobb népszerűségnek örvend az Instagramon, hiszen már 1,245 millió követője van. Őt követi az észt előadó, Tommy Cash 1,17 millióval, míg a harmadik helyen az olasz Lucio Corsi áll 1,055 millió követővel.
A TikTok világában Louane kiemelkedik 1,3 millió követőjével, ami lenyűgöző teljesítmény. Közvetlenül a nyomában halad Emmy és Gabry Ponte, akik mindketten 1,2 millió rajongót tudhatnak magukénak. Az ő népszerűségük is figyelemre méltó, és jól mutatja, milyen dinamikus a TikTok közössége.