A botrány továbbra is lázban tartja a közvéleményt a híres úszóedző, Széchy körül: "Vegyék le a nevét a margitszigeti uszodáról!" | szmo.hu


Ahogy korábban említettük, Széchy Tamás, a híres úszóedző, egykori tanítványa, Füzesy Tamás néven ismert, most először osztotta meg nyilvánosan a vele történt eseményeket, amelyek 12 éves korában zajlottak. Az ügy különlegessége, hogy egy áldozat most lépett elő a fényre, és beszélt arról, milyen hatással volt rá edzője viselkedése. A 57 éves férfi súlyos, szexuális jellegű vádakat fogalmazott meg Széchy Tamás ellen, hozzátéve, hogy az edző nem csupán zaklatta őt, hanem erőszakos nevelési módszereket is alkalmazott.

Egy másik hang is megszólalt a múltban. Somosi József, aki korábban válogatott vízilabdázó volt, említette, hogy Széchy bevezette a "tüdőztetést". Ez a gyakorlat azt jelentette, hogy két gyerek a víz alatt tartotta a harmadikat, és ha nem hajtották végre megfelelően, akkor a bokájánál fogva lógatták fejjel lefelé a vízben. Akadtak, akik ennek következtében vizet hánytak.

A történet újabb fordulatot vett, amikor májusban megjelent egy könyv Széchy történetével kapcsolatban. A mű szerzői, Sós Csaba, Hargitay András és Tóth Ákos, az edzőt példaképként állították a középpontba, ami sokakban felháborodást keltett.

Batházi Tamás, aki korábban olimpiai sportoló volt és a szövetség főtitkári posztját is betöltötte, azt állítja, hogy Széchy több mint egy tucat fiút zaklatott szexuális módon. Ő maga azt mondja, hogy több mint húsz áldozat kereste meg őt ezzel a súlyos vádakkal. Most közülük Füzesy Tamás az első, aki nyilvánosan megszólalt az ügyről.

Batházi világossá tette, mit szeretnének elérni.

A szövetség elnöke, Wladár Sándor - Széchy egykori tanítványa - korábban azt mondta: "a múltból nekünk csak azzal van dolgunk, amit Széchy Tamás a magyar úszósportra örökül hagyott". Nemrég mégis eseti bizottságot hoztak létre az ügy kivizsgálására.

Batházi azonban nem találta kielégítőnek a helyzetet. "Ez csak a látszat kedvéért tett lépés. A bizottság összetétele 90 százalékban megegyezik azzal, amit 2021-ben is láthattunk, amikor hivatalos levélben kértem tőlük, hogy foglalkozzanak a Széchy-üggyel. Azóta négy év telt el, és semmi előrelépés nem történt ezen a téren. A bizottság tagjait kiváló szakembereknek tartjuk, de a közös munkát csak akkor kezdjük meg, ha az első meghallgatott személy az elnök úr lesz, és a találkozó sajtónyilvános keretek között zajlik." Azt is hozzátette:

Wladár Sándor a vizsgálat lezárultáig nem kíván nyilatkozni. A sportért felelős államtitkárság is az eredményekre várakozik. A Magyar Olimpiai Bizottság részéről nem érkezett válasz, és Szabó Tünde, a sportért felelős államtitkár, szintén nem kívánt nyilatkozni a témában.

Related posts