A Grammy-gála nem marad el, még akkor sem, ha Los Angeles egy része tűzben áll, míg egy másik szegletében a hírességek ragyogó felvonulása veszi kezdetét.


A holnap, február 3-án megrendezésre kerülő rangos zenei díjátadó idén egész máshogy zajlik majd, mint azt megszoktuk, de legalább zajlik. Ugyanis az is felmerült, hogy elmarad.

Idén nincsenek előbulik, nem rendeznek afterpartikat sem - olvashatjuk a BBC-n. A megrendezés is kérdéses volt, mivel csak két nappal ezelőtt, január 31-én sikerült véget vetni a 24 napig tomboló tűznek, amiben 29 ember életét vesztette és több mint 16 ezer épület vált lakhatatlanná. Sok művész háza, stúdiója a tűz martalékává vált, úgyhogy idén nem a felhőtlen bulizás lesz a jellemző a Grammyre, hanem az adománygyűjtés. A műsort rendező Recording Academy szerint épp emiatt nagyobb szükség van a Grammy-re most, mint valaha.

Idén egy különleges zenei díjátadó eseményt rendeznek, amely jótékonysági céllal bővül: a befolyt összeget a károsultak megsegítésére fordítják. Az est során emlékeznek az áldozatokra, valamint köszönetet mondanak a bátor tűzoltóknak és segítőknek, akik részt vettek a küzdelemben. Harvey Mason Jr., a Recording Academy vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy közel ezer ember dolgozik a rendezvény lebonyolításán, ezért rendkívül fontos, hogy az eseményt ne halasszák el.

Ha elköltöztetnék, azzal elveszne az a különleges összekötő varázs, ami benne rejlik. A zene nem csupán szórakoztat, hanem gyógyít, formál és támogatja azokat, akiknek szükségük van rá.

A rendezők több állami tisztviselővel konzultáltak, például a Los Angeles-i polgármesterrel és Gavin Newsom kaliforniai kormányzóval is, és mind a megrendezést támogatták. De persze vannak ellenzői is, például Elyn Kazarian, egy zeneipari kreatív, aki főleg tervezői munkáiról ismert. Szerinte nagyon disszonáns lesz, hogy a Grammy-n drága ruhás hírességek parádéznak, miközben Los Angeles túlsó végén az emberek szenvednek.

A showrunnerek véleménye szerint a ceremónia középpontjában a katasztrófa áll majd, amely egyben a megoldás is lesz.

Néhány nappal ezelőtt a FireAid segélykoncert keretében lenyűgöző 60 millió dollárt sikerült összegyűjteni az újjáépítési projektek támogatására. Az esemény Los Angeles két ikonikus arénájában zajlott, ahol több mint harminc neves előadó, köztük Billie Eilish és Lady Gaga is színpadra lépett, hogy segítsenek a rászorulóknak.

A nyolc órás Grammy-gála során összesen 94 díjat fognak kiosztani, ahol olyan sztárok lépnek színpadra, mint Beyoncé és Taylor Swift. Emellett a Szigeten is fellépő Charli XCX mellett más neves előadók is jelen lesznek, mint például Sabrina Carpenter, Benson Boone, Shakira, Stevie Wonder, Teddy Swims, és Raye, akik mindannyian emlékezetessé teszik ezt az eseményt.

Természetesen nem ez az első alkalom, hogy a zeneipar legfényesebb fesztiválja akadályokkal néz szembe. 2021-ben a Covid-19 járvány következtében a rendezvényt el kellett halasztani, és a közönség csak előre felvett műsorokat élvezhetett, amelyek nagy része az online térbe került. A Grammy egyik legnépszerűbb eseménye évről évre a Spotify által szervezett rendezvény, ahol az év legjobb új előadója díjra jelölt fellépőket láthatjuk egy fergeteges koncert keretében. Azonban idén a Spotify a katasztrófára hivatkozva visszalépett, így nem vesz részt a Grammyn. A cég zenei partnerségért és közönségért felelős vezetője elmondta, hogy most a Los Angeles-i közönség és a jótékonysági szervezetek támogatására kívánják koncentrálni.

Related posts