A mozgássérültségem nem határoz meg engem, és nem csökkenti az értékemet. Épp ellenkezőleg, ez csak egy része annak, aki vagyok.


Szerencsésnek mondhatjuk magunkat? Vagy éppen ellenkezőleg, önmagunk legnagyobb gátjai vagyunk? Mi szükséges ahhoz, hogy igazán bízzunk a saját álmainkban? Valóban léteznek csodák? Bagyarik Evelin határozottan azt állítja, hogy igen. A fiatal szerző, aki a "Csodák léteznek" című könyv írója, egy súlyos autóbaleset következtében kénytelen volt újraépíteni az életét. A könyv premierjének izgalmas helyszíne a Hard Rock Cafe volt, ahol a története és üzenete mindenkit lenyűgözött.

Különleges és felejthetetlen élményben volt részünk Bagyarik Evelin „Csodák léteznek” című könyvének bemutatóján. Proksa Szandra, a TV2 Életmódi magazin műsorvezetője, kiemelte, hogy minden új könyv új történeteket hoz magával, és Evelin meséje különösen inspiráló hatással bír. Biztos vagyok benne, hogy Evelin szavai, melyeket írásaiban is megfogalmazott, mindenki számára motiváló erőt adnak majd. Szandra szerint a mai kor kihívásai között mindannyiunknak szüksége van egy kis ösztönzésre. Az Egy Lépéssel Több Hajós István Alapítvány nagyköveteként számos hátrányos helyzetű családdal találkozott, és ezek az élmények arra tanították, hogy értékelni kell az élet alapvető ajándékait, mint például az egészséget. „A szülők és gyermekeik igazi hősök” – fogalmazta meg a műsorvezető, hangsúlyozva a mindennapi küzdelmek fontosságát és a szeretet erejét.

Bagyarik Evelin fiatal korában számos tinédzsereket érintő kihívással nézett szembe, de egy súlyos autóbaleset radikálisan megváltoztatta az életét. Ez a tragikus esemény arra késztette, hogy újraértékelje mindazt, amit eddig magától értetődőnek vett. Ráébredt, hogy eddig nem igazán használta ki az élet adta lehetőségeket, és ez a felismerés új irányt adott a jövőjének. Mindezekről szól a "Csodák léteznek" című könyve, amelyben inspiráló gondolataival arra ösztönöz másokat, hogy soha ne adják fel az álmaikért folytatott harcot. Evelin üzenete hangsúlyozza, hogy a kitartás kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogyan formáljuk meg saját élettörténetünket.

Két alapvető szemléletmód létezik az életünkben. Az egyik az, hogy áldozatokként éljük meg a mindennapjainkat: a környezetünk, a neveltetésünk, a családi hátterünk, vagy éppen a balesetek és váratlan események formálják sorsunkat. A másik lehetőség viszont, hogy aktív résztvevőkké válunk: elhatározzuk, hogy bármilyen megpróbáltatás is ér minket, bármilyen akadályt is gördít elénk az élet, bátran szembenézünk vele és megküzdünk a kihívásokkal. E gondolatokkal indította beszédét dr. Pethő Bence, a "Csodák léteznek" című könyv szerkesztője. Kiemelte, hogy Evelin maga is többször hangsúlyozta a könyvben, hogy a baleset, amely megváltoztatta az életét, egy új lehetőségként is felfogható, hiszen korábban egy olyan zsákutcába tartott, amelyből jelenleg nem lenne kiút.

A fiatal író a könyvét egy telefon jegyzettömbjében fogalmazta meg, és bár kezdetben önsegítő céllal kezdett el írni, hamarosan felfedezte, hogy a gondolatai mások számára is értékes útmutatást nyújthatnak. Célja, hogy a fiatalok elkerüljék azokat a nehézségeket és kihívásokat, amelyekkel ő maga szembesült, és ezzel segítsen nekik könnyebb utat találni az életben.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője és az Egy Lépéssel Több Alapítvány nagykövete, megosztotta gondolatait a mentős hivatás és az alapítvány munkája közötti különbségekről. Elmondta, hogy míg a mentős élet rövid, intenzív találkozások sorozatából áll, addig az alapítvány feladatai másfajta elkötelezettséget igényelnek. „Mindig is csodáltam azokat az embereket, akik a kórházakban vagy szociális intézményekben ápolják a betegeket, és különösen tisztelem azokat, akik a családjukon belül igyekeznek segíteni a nehéz helyzetbe került hozzátartozóiknak. Az Egy Lépéssel Több Alapítvány ennél is ambiciózusabb célt tűzött ki: nem csupán egyszeri támogatást nyújt, hanem hosszú távon igyekszik támogatni azokat a családokat, akik életük legnehezebb időszakán mennek keresztül.”

Az ünnepélyes keretek között megrendezett könyvbemutatón Bagyarik Evelin elmondta, hogy számára a legtöbb energiát a zene adja. Kedvenc zenekarának, az Elefántnak a frontembere, Szendrői Csaba inspirálta, biztatta és támogatta a könyv megírásában. - Nem vagyok kevesebb attól, hogy mozgássérült vagyok - hangsúlyozta a fiatal szerző, aki a beszélgetés végén a közönség felé fordulva kért mindenkit, hogy ébredjünk fel és vegyük észre, mennyire szerencsés helyzetben vagyunk néhány embertársunkhoz képest.

A könyvbemutatón Bodor Áron, az Esti Kornél énekese varázsolta el a közönséget zenéjével, míg a rendezvény fénypontjaként a The Requiem zenekar koncertje zárta le az estét.

Related posts