Trump vámintézkedései komoly hatással lehetnek a transzatlanti légiforgalomra is. A vámok bevezetése új kihívások elé állíthatja a légitársaságokat és az utazókat, mivel emelkedett költségekhez és esetleges áremelkedésekhez vezethet. Az ilyen korlátozások

Az Egyesült Államok és Európa közötti légiközlekedés jelentős nyomás alá került Donald Trump a vámbejelentéseivel kapcsolatos bizonytalanságok miatt, a foglalások esnek, a két kontinens közötti légi kapacitások csökkennek - jelentette a Bloomberg.
Mindössze egy héttel azelőtt, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette a széleskörű globális vámok bevezetését, Európa legnagyobb légitársaságainak vezetői Brüsszelben még bizakodóan beszéltek a nyári utazási kereslet alakulásáról a két kontinens között. Azonban a helyzet drámaian megváltozott Trump vámpolitikájának kihirdetésével, amely komoly vámterheket ró az Európai Unió importtermékeire.
A világpiacok eladási hulláma újabb kihívások elé állítja a fogyasztókat, ami tovább fokozhatja a már meglévő bizonytalanságot. Ez a helyzet különösen aggasztó, mivel már eddig is kedvezőtlen hatással volt az Egyesült Államok belföldi utazási ágazatára.
A légitársaságok vezetői eddig abban bíztak, hogy a transzatlanti szegmens, amely jelentős prémium utasforgalmat generál, sikeresen megúszhatja Trump kereskedelmi háborújának legnagyobb negatív következményeit. Andrew Didora, a Bank of America elemzője viszont arra figyelmeztet, hogy...
nincs hová bújni a gyengülő keresleti trendek elől.
A Virgin Atlantic Airways már a hét elején figyelmeztető jelzést adott ki, amely az amerikai szabadidős utazók Egyesült Királyságba irányuló keresletének csökkenésére utal. A transzatlanti útvonalak rendkívüli jelentőséggel bírnak: például a British Airways évente több mint 1 milliárd dolláros bevételt realizál a London Heathrow és New York JFK közötti járatok révén. Az útvonal fontossága az utóbbi években még inkább megnövekedett, különösen azután, hogy több légitársaság kénytelen volt csökkenteni kínai járatainak számát az orosz légtér elkerülése miatt.
Az előfoglalási adatok már most aggodalomra adnak okot: a Cirium elemzése szerint az amerikai-európai nyári utazások foglalásai 13%-kal maradnak el a 2024-es szinttől.
Az Accor szállodalánc szerint az európaiak amerikai foglalásai 25%-kal csökkentek, sokan inkább Kanadát, Dél-Amerikát vagy Egyiptomot választják.
A légitársaságok már elkezdték átformálni menetrendjeiket: a Bloomberg legfrissebb adatai alapján június első hetében 6,1%-kal kevesebb járatot várnak az Egyesült Államok és Nyugat-Európa között, mint februárban. A United Airlines már lépett is, és csökkentette a Washington Dulles repülőtérről Toronto, Ottawa és Montreal irányába közlekedő járatainak számát.